Tydzień języków obcych

W dniach 30.05 – 3.06.2022 r. odbywał się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych.

Wśród przygotowanych przez nauczycieli aktywności każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Eksperci z zakresu czasów, trybów, przyimków, zaimków itp. walczyli o tytuł Szkolnego Mistrza Gramatyki Języka Angielskiego. Znawcy słownictwa z języka niemieckiego zmierzyli się z krzyżówkami oraz rywalizowali ze sobą, wypisując w krótkim czasie jak największą ilość słów z zadanej kategorii rozpoczynających się od wylosowanej litery. Ci, którzy potrafią połączyć umiejętności językowe z talentem plastycznym, przygotowywali plakaty lub makiety przedstawiające atrakcje turystyczne krajów angielskiego lub niemieckiego obszaru językowego. Wiedzą o krajach, w których mówi się w języku angielskim i w języku niemieckim, można było wykazać się w czasie quizów i konkursów krajoznawczych.

Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

Konkurs z gramatyki języka angielskiego: Bartosz Godlewski – 1TC, Antoni Biłyk – 1TB, Patryk Walczak – 1TC

Krzyżówki z j. niemieckiego – klasy pierwsze: Adam Starosta – 1TC, Oliwer Jankowiak – 1TC; klasy drugie: Jakub Czyżowski – 2TB, Stanisław Kozubowski – 2TA

Konkurs słownictwa z j. niemieckiego: Julia Wesoła i Jakub Czyżowski – 2TB, Stanisław Kozubowski i Jan Kruszona – 2TA

Konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego: Filip Czaplicki – 2TB, Eryk Chojnacki – 2TB, Nikola Kawa – 2TB

Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego: Jakub Hołderny – 1TC, Maksymilian Kubiak – 1TC, Kacper Konieczny -1TB, Mateusz Kłos – 1TB

W konkursie plastycznym bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Zygmanowska – 2TB, która przygotowała makietę angielskiego Stonehange oraz plakat przedstawiający fragment berlińskiej East Side Gallery.

Gratulujemy!