Zdrap Wyzwanie. Każdy może programować.

Zdrap to po angielsku scratch. Scratch to graficzny język programowania pochodzący od tego słowa, stworzony przez Mitchela Resnicka z MIT. Stworzymy wyzwania dzięki którym dzieci ze szkoły podstawowej oraz starsze osoby zagrożone wykluczeniem lub z ograniczonym dostępem do internetu będą inspirowane do programowania własnych gier i aplikacji. Wyzwania będą dostępne na stronie internetowej, a zajęcia będą odbywały się w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Na zajęciach będziemy uczyli się podstaw korzystania z komputera, smartfona lub tabletu, tworzenia gier w językach programowania Scratch oraz Scratch Jr, a także podstawy obsługi poczty internetowej (int.pl). Wszystko będzie nadzorowane, osoby w każdym momencie będą mogły liczyć na naszą pomoc.

Chcąc wejść na naszą stronę kliknij tutaj.

https://www.facebook.com/zdrapwyzwanie

Kacper Krajewski I TA

Marcel Kaźmierczak I TA

Michał Maćkowiak I TA

Projekt realizowany w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii” – https://zwolnienizteorii.pl/

Skip to content