Grono Pedagogiczne

Wojciech Drozd – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Kierunku Międzynarodowe Stosunki gospodarcze ze specjalizacją logistyka międzynarodowa oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Menadżer Samorządu Terytorialnego.

Logistyk praktyk, przez 8 lat pracowałem jako specjalista ds. Przyjęcia i Wysyłki Towaru w firmie MAN Bus sp. z o.o. Dodatkowo pełniłem funkcję koordynatora w Dziale Przyjęcia i Wysyłki Towaru oraz Pełnomocnika zarządu ds. przewozu towarów niebezpiecznych ADR.

Posiadam Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Rzeczy.

Współpracuję również z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, prowadzę zajęcia na kierunkach Logistyka i Zarządzanie.

Bożena Grzeszczyk – absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, egzaminator OKE, tłumacz.

Język obcy to dla mnie fascynujące narzędzie do komunikowania się z ludźmi i poznawania innych kultur. W języku niemieckim zachwyca mnie precyzja, uporządkowanie, a jednocześnie bogactwo treści.

Cenię pracowitość i wytrwałość uczniów, ponieważ to właśnie zgodnie z przysłowiem ćwiczenie czyni mistrza.

W wolnym czasie chętnie podróżuję i czytam.

Krzysztof Karaś – nauczyciel wychowania fizycznego i trener pływania.

Sport to zarówno moje życie zawodowe, jak i prywatne. Latem biegam, pływam i jeżdżę na rowerze, a czasami łączę to w całość uprawiając triathlon. Zimą czekam na pierwszy śnieg w Alpach, by móc ruszyć na narty.

Aktywność fizyczna jest związana z moją drugą pasją – podróżowaniem. Lubię poznawać nowe kultury i docierać do miejsc, gdzie turyści nie zaglądają. Na co dzień odpoczywam przy dobrej książce, słuchając muzyki lub gotując włoskie specjały.

Kamil Kąkolewski – informatyk, nauczyciel z 11 letnim stażem, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na zajęciach staram się inspirować młodzież oraz poszerzać ich pasje poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Lubię podejmować nowe wyzwania i zawsze staram się im sprostać.

Zainteresowania: fotografia, nowoczesne technologie, literatura kryminalna i fantastyczna, kolekcjoner statuetek.

Miłośnik uniwersum Gwiezdnych wojen i Marvel’a.

Maria Kubacha – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku: Filologia polska.

Poza nauczaniem, jej pasją jest literatura faktu, zwłaszcza II Wojny Światowej.

W procesie wychowawczym kieruje się słowami swojego autorytetu pedagogicznego – Janusza Korczaka:

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Anita Rackowiak-Kołodziejczyk – jestem nauczycielem dyplomowanym z 15 letnim stażem pracy i bardzo lubię swoją pracę. Praca z młodzieżą nigdy nie jest nudna i sprawia, że człowiek czuje się na mniej niż metryka wskazuje.

Jestem absolwentką słynnego Marcinka w Poznaniu oraz dwóch kierunków na UAM: geografii i filologii angielskiej.
Ukończyłam też dwa specjalistyczne kursy dla nauczycieli na Uniwersytecie Cambridge w Anglii.

Pomimo iż mogę uczyć zarówno geografii jak i języka angielskiego to jednak ten drugi przedmiot pokochałam miłością bezwarunkową i cały czas zagłębiam jego tajniki.
Mam nadzieję, że miłością do języka Szekspira uda mi się zarazić uczniów naszej szkoły.

Bartłomiej Konieczny – poligraf.

Pracuję w międzynarodowej firmie drukarskiej.

Lubię odwiedzać interesujące miejsca w kraju i na świecie  oraz spędzać aktywnie czas z moją rodziną.

ks. Łukasz Łukasik – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Za swoje największe hobby uznaje wolontariat i pomoc charytatywną. W latach 2018-2020 pełnił funkcję wicedyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej i wiceprzewodniczącego Rady Wolontariatu Caritas Polska. Jest twórcą Centrum Wolontariatu Caritas, którego podopieczni niosą pomoc osobom potrzebującym w różnych placówkach pomocowych na terenie Wielkopolski.

Piotr Mamot – jestem z wykształcenia ekonomistą i poligrafem.

Interesuję się sportem i motoryzacją. Lubię majsterkować.

Wiele lat pracowałem w przemyśle poligraficznym.

Paweł Staszewki – nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego – kierunku Wychowanie Fizyczne i Fizjoterapia.

Trener siatkówki i instruktor tenisa, kulturystyki i pływania. Oprócz sportu, zdrowego stylu życia i rehabilitacji w sporcie jego pasją są podróże – najlepiej te dalekie.

Katarzyna Subsar – nauczyciel biologii.

Biologia to moja wielka pasja, chętnie zainteresują nią uczniów naszej szkoły. Wspólnie będziemy rozwijać zainteresowania przyrodą, podczas zajęć prowadzonych w miłej i spokojnej atmosferze.

Barbara Szymczak – nauczycielka  podstaw przedsiębiorczości.

Z wykształcenia jestem ekonomistką w szerokim tego słowa znaczeniu, ponieważ w swojej karierze dydaktycznej uczyłam młodzież zarządzania, logistyki, hotelarstwa, gastronomii, marketingu. Ukończyłam poznańskie uczelnie. Bardzo lubię zajmować się ogrodem, chodzić na długie spacery.

Tomasz Szymczak – nauczyciel matematyki.

Absolwent Wydziałów Matematyki i Informatyki oraz Fizyki i Astronomii UAM w Poznaniu. Lubię tworzyć drewnianą architekturę ogrodową, pasjonują mnie klasyki kina polskiego i światowego oraz podróże do ciepłych krajów, obfitujące w liczne morskie przygody.

Wojciech Wiecki – geograf.

Honorowy Profesor Oświaty.

Autor kilku podręczników geografii dla liceów i szkoły podstawowej.

„Belfer roku”, 2006.

Lubi: uczyć, podróżować.

Kocha: rodzinę.

Dewiza: Podróże kształcą, ale wykształconych.