Balma i Noti z wizytą w szkołach

W połowie października zainaugurowaliśmy nowy cykl spotkań, w szkołach podstawowych gminy, przeznaczony dla uczniów klas ósmych. We współpracy z firmami, wiodącymi partnerami ZST, zostały przygotowane prezentację zawodów, w których niebawem rozpoczniemy naukę. Pierwsza tura spotkań została przeprowadzona przez przedsiębiorstwa z branży meblowej Balmę i Noti. Przedstawiciele firm, w sposób interesujący i niebanalny, zaprezentowali zawody rzemieślnicze : stolarz, tapicer, krawiec, ślusarz i operator cnc. Nawiązując do charakterystyki pracy w swoich przedsiębiorstwach, opowiedzieli o jej zaletach i atrybutach. Wspomagali się przy tym licznymi zdjęciami i filmikami co było dużym urozmaiceniem prezentacji. W spotkaniach uczestniczył twórca obu marek p. Ryszard Balcerkiewicz, który chętnie dzielił się swoim bogatym doświadczeniem.
Spotkania mają na celu znacząco przybliżyć, przyszłym absolwentom szkół podstawowych, ofertę edukacyjną ZST a jednocześnie otworzyć przed nimi nowe perspektywy nauki zawodów.