Kamień wmurowany, pierwsze listy intencyjne podpisane      

25 marca 2019 r. na budowie Zespołu Szkół Technicznych wmurowano kamień węgielny. Na akcie erekcyjnym swoje podpisy złożyli Wójt Tadeusz Czajka, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Semba, Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński, Prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Bartosz Majda, Sołtys Tarnowa Podgórnego Piotr Owczarz, a także Artur Pluta i Jacek Goroński z reprezentujący Wykonawcę – Democo Poland oraz Bogdan Mrozowski z ABK-Projekt.Dokument został zamurowany w specjalnej tubie razem z aktualnymi wydaniami gazet, w tym z marcowym numerem naszej „Sąsiadki-Czytaj”, a także kilkoma monetami.

Następnie podpisane zostały trzy listy intencyjne w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a Gminą Tarnowo Podgórne, a w przyszłości Zespołem Szkół Technicznych: Prezes Ryszard Balcerkiewicz podpisał list w imieniu firm BALMA i NOTI, Prezes Mirosław Wolski – Schattdecor, a Dyrektor Ewa Moctezuma-Sanchez – Kimball Electronics Poland.

– Dzięki współpracy z przedsiębiorcami mamy gwarancję, iż uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieć dostęp do najnowszych, innowacyjnych technologii, a w przyszłości duże szanse na znalezienie pracy na terenie naszej Gminy – powiedział Wójt Tadeusz Czajka. – Dziękuję przedsiębiorcom za wspieranie na każdym etapie naszych działań na rzecz powstania nowoczesnej placówki, odpowiadającej potrzebom współczesnego rynku pracy.

Na zakończenie części oficjalnej proboszcz tarnowskiej parafii ks. Marek Tarło-Jawtok poświęcił budowę Zespołu Szkół Technicznych.

Inwestycję wg. projektu ABK-Projekt realizuje firma Democo Poland. Plac budowy przekazano 18 października 2018 r., a zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2020 r. Pierwszy dzwonek rozlegnie się 1 września 2020 r. Koszt budowy wyniesie ponad 41 mln zł, zostanie w całości sfinansowany ze środków budżetu Gminy Tarnowo Podgórne.

Atutami Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne będą:

  • oferta kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy,
  • klasy patronackie – dzięki współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami z Gminy Tarnowo Podgórne,
  • nowocześnie wyposażone sale kształcenia zawodowego,
  • staże w firmach,
  • wysoki komfort nauczania: nowy, przestronny  budynek, sala gimnastyczna, siłownia, bliskość Tarnowskich Term,
  • dobry dojazd: komunikacja autobusowa (karta PEKA), przy obwodnicy Tarnowa Podgórnego.