Siatkówka Plażowa Dziewcząt
Kolejnym akordem siatkówki plażowej dziewcząt był finał Rejonu Poznań Zachód, który odbył się w Szamotułach. Rok temu zajęły pechowe trzecie miejsce. W tym roku dziewczyny z naszej budy, żądne rewanżu za zeszły rok, spisały się znakomicie. Parę w turnieju tworzyły Maja Marcinkowska/Wiktoria Baranowska wspierane tym razem przez Maję Banachowicz. W grupie pokonały gładko zespoły z Sierakowa i dzięki temu awansowały do dużego finału. Tam wygrały z ZS nr 1 z Nowego Tomyśla, ale musiały uznać wyższość dziewcząt z Szamotuł. Końcowy rezultat dał im drugie miejsce i awans do najlepszych 16 par Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrześni.
Z kolei dzień później w Zbąszyniu na plażę wyszli nasi dominatorzy. Tym razem parę w turnieju tworzyli Jan Panas/Mikołaj Pyda, którzy w bardzo zmieniających się warunkach pogodowych (deszcz, wiatr, słońce) pokazali swoją mistrzowską formę. Turniej był rozgrywany systemem Brazylijki. Nasi mistrzowie tie-breaków wygrali wszystkie mecze, odprawiając kolejno ZS Rogoźno, ZS nr 1 Zbąszyń, LO Szamotuły, LO Grodzisk i w finale ponownie LO z Szamotuł. Dzięki temu zostaliśmy Mistrzami Rejonu Poznań Zachód. Chłopcy, podobnie jak dziewczyny, w swoją najwyższą formę sportową celują na Finał Wojewódzki we Wrześni.






