Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
W piątek 11 kwietnia uczniowie klasy 2TA wzięli udział w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Wojciecha Stankowskiego Geotermika, zaniedbane źródło energii, podczas którego poznali potencjał drzemiący w energii geotermalnej.
Dowiedzieli się również, czym są dane przestrzenne i geoinformacja, czyli zagadnienia ściśle związane z ich kierunkiem – technik informatyk!
Jednym z punktów programu była gra edukacyjna, w której uczniowie, wcielając się w różne role, projektowali miasto. Pozwoliło im to spojrzeć na zagadnienia gospodarki przestrzennej z praktycznej strony.
Nie zabrakło również emocji – w przerwach między zajęciami uczniowie mogli spróbować swoich sił w przejściu przez imitację jaskini, gdzie wąskie korytarze dostarczyły im niezapomnianych wrażeń!
Było ciekawie, inspirująco i… już nie możemy się doczekać kolejnych takich wydarzeń!