Wycieczka klas 1TB i 3TC

Zespół Szkół Technicznych zdobywa szczyty.

W ubiegłym tygodniu w dniach 12-14 maja 47 uczniów z klas 1TB i 3TC zdobywało szczyty Kotliny Kłodzkiej. Już pierwszego dnia po udali się do Sobótki i weszli na tajemniczą górę Ślężę oraz punkt widokowy odsłaniający piękno Kotliny Kłodzkiej. Następnie udali się do Kudowy. Kolejnego dnia uczniowie zwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku, poznali jej historię, przeszli podziemnymi korytarzami docierając do wodospadu a na koniec z podziemi wyjechali kolejką. Kolejnym punktem naszej podróży była wizyta w malowniczym Kłodzku, spacer po zabytkowym moście przypominającym most Karola w Pradze oraz zdobycie Twierdzy Kłodzkiej. Przeszliśmy labiryntem z którego udało nam się wydostać, zajrzeliśmy do lazaretu i kuchni. Zdobyliśmy podziemia i tarasy twierdzy sudeckiej, a w ostatni dzień naszej przygody zaplanowaliśmy zwiedzanie Stołowogórskiego Parku Narodowego i zdobycie Szczelińca Wielkiego oraz Błędnych Skał. Po prawie sześciogodzinnej wycieczce po górach, miejscami wspinaczce lub przeciskaniu się przez kamienne formy udaliśmy się w podróż powrotną do Tarnowa Podgórnego. To z pewnością był dobrze spędzony czas, czas relaksu, nowych przyjaźni oraz przełamywania swoich słabości.

Dziękujemy: BTE Przystanek Ziemia
Opiekunom: I.Firlej, A. Chmara, B. Gubernat i M. Tomelka