V Poznański Kongres Samorządów Uczniowskich

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Michał Woźny, Jakub Czyżowski i Paweł Kilanowski wraz z opiekunem p. Iwoną Firlej wzięli udział w V Poznańskim Kongresie Samorządów Uczniowskich, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji UAM. W pierwszym dniu kongresu mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji Aliny Czyżewskiej: „Anatomia aktywizmu – jak skutecznie organizować działalność społeczną nie tracąc przy tym motywacji do dalszej pracy”, bać udział w dyskusji nad panelami, obejrzeć projekcję filmu: „Ostatni dzwonek”.

 

W kolejnym dniu kongresu spotkaliśmy się z Rzecznikiem Praw Uczniowskich, poznaliśmy sytuację osób niecispłciowych w szkołach oraz uczestniczyliśmy w prelekcji na temat kondycji psychicznej osoby młodej w cyfrowej rzeczywistości. Na koniec kongresu odbyło się głosowanie na najlepszą inicjatywę wielkopolskiego samorządu uczniowskiego, w której również wystartowaliśmy.