Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny w Warszawie

Dnia 15.03.2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne brali udział w trzecim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, który odbywał się w Warszawie.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy 2TB i 3TB, którzy wcześniej przeszli dwa etapy konkursowe on-line.
Spotkanie ponad 50 uczniów z około 20 szkół poligraficznych z całego kraju robiło wrażenie. Spotkali się najlepsi poligrafowie ze swoich macierzystych szkół. Nie brakowało emocji. Nasi uczniowie nie zawiedli, wręcz przeciwnie. Uczennice klasy 3TB, tj. Dominika Jackowska i Małgorzata Zygmanowska zostały wyróżnionymi finalistkami konkursu.
VII Edycja Konkursu potwierdziła, że przemysł poligraficzny się rozwija w bardzo szybkim tempie, potrzebni są fachowcy, ludzie z pasją i wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, aby sprostać wyzwaniom przyszłości.
Politechnika Warszawska jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Organizacja konkursu, zaproszeni goście i obfity poczęstunek dla wszystkich uczestników zaskoczyły nie jednego uczestnika i zebranych gości.
Z Warszawy wracaliśmy w dobrych humorach i z dużym zadowoleniem. Każdy miał świadomość, że wyniki konkursu zobowiązują.
Piotr Mamot