Dzień liczby π

Dzień 14 marca 2023 r. to w naszej szkole był „Dzień liczby π”.
Przedstawiciele czterech klas szkoły branżowej i sześciu klas technikum wzięli udział w matematycznych zmaganiach.

Na początek zawodnicy rozwiązywali online quiz matematyczny o liczbie π.

Druga konkurencja polegała na wykonaniu z tektury modelu prostopadłościanu.

Kolejną dyscypliną była krzyżówka matematyczna związana z wieloma pojęciami królowej nauk.

Następnie w holu szkoły młodzież z pasją zajęła się ułożeniem kilkudziesięciu cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

W dalszej kolejności uczestnicy zawodów rozwiązywali sudoku, kolorowali mandale i wykonywali rysunek modelu prostopadłościanu z pewnej perspektywy oraz obliczali pola i objętości prostopadłościanu w różnych jednostkach miary.

Na koniec zawodnicy musieli jeszcze wykonać obliczenia związane z bryłami obrotowymi, w których niewątpliwie wykorzystana jest liczba π.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

1. miejsce – 2 TC, 2. miejsce – 1 TA, 3. miejsce – 1 TC,

4. miejsce – 1 TB, 5. miejsce – 2 TA, 6. miejsce – 2 TB,

7. miejsce – 1 BA, 8. miejsce – 2 BA, 9. miejsce – 3 BW, 10. miejsce – 3 BA.

Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy za udział w imprezie i gratulujemy wspaniałych wyników.

„Dzień liczby π” będzie imprezą cykliczną, odbywającą się corocznie w okolicach 14–go  dnia marca.