Sukces Imperial Tobacco

Imperial Tobacco w Polsce – jeden z największych producentów wyrobów tytoniowych w kraju oraz część globalnej Grupy Imperial Brands – po raz kolejny udowadnia, że należy w kraju do pracodawców o najwyższych standardach zatrudnienia. To już niemal tradycja, że prestiżowy certyfikat Top Employer trafia na początku każdego roku w ręce producenta.

 

Imperial Brands obecne jest nad Wisłą jako Imperial Tobacco Polska S.A. z siedzibą i fabryką w Tarnowie Podgórnym koło Poznania oraz Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. z siedzibą i fabryką w Radomiu. Obie spółki zatrudniają ponad 2 000 osób. To specjaliści z działu sprzedaży, zakładów produkcyjnych oraz funkcji centralnych realizujących swoje zadania także na potrzeby lokalizacji spoza Polski. Struktura zatrudnienia obejmuje również ekspertów działających w ramach międzynarodowego klastra.

 

Każdego roku braliśmy udział w tym globalnym badaniu, które polega na spełnieniu szeregu restrykcyjnych kryteriów ocenianych przez Top Employer Institute. Co roku pokazywaliśmy, że chcemy być Pracodawcą godnym polecenia, starającym się tworzyć przyjazne i efektywne środowisko pracy. Ten wynik, otrzymania kilkunastu tytułów Top Pracodawcy, nie byłby możliwy, gdyby nie wspólna praca pracownikom – dziękuję za to zaangażowanie! – mówi Tomasz Jabłoński, Dyrektor People&Culture w spółkach Imperial Tobacco w Polsce.

 

Imperial Tobacco Polska S.A. otrzymał wyróżnienie Top Employer już po raz trzynasty, a  Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. po raz dziesiąty. Dodatkowo, obie spółki w Polsce uzyskały – szósty raz z rzędu – prestiżową certyfikację Top Employer Europe.

 

Certyfikat Top Employer Polska i Top Employer Europe przyznawany jest pracodawcom, którzy wyróżniają się na rynku wyjątkową dbałością o warunki pracy, jak i polityką kadrową. Nagrodę otrzymuje się na okres jednego roku, po spełnieniu szeregu restrykcyjnych kryteriów Top Employers Institute, opartych o globalną metodologię badania. Oznacza to, że każda firma jest weryfikowana dokładnie według takich samych wytycznych, niezależnie od kraju.