Pierwsza szkolna wycieczka zagraniczna przeszła do historii.

Jaki obraliśmy kierunek? Londyn 21-26.11.2022

Czekając w szkolnych ławkach na wyjazd do Londynu nie mogliśmy myśleć o niczym innym, niż cudownym londyńskim krajobrazie i świątecznie wystrojonych ulicach. Cierpliwie odliczaliśmy dni, pakowaliśmy walizki, a gdy 21 listopada o 14.20 autokar Atasu opuścił teren tarnowskiego technikum, wszystko było jeszcze przed nami. Wielu z nas Londyn odwiedzało po raz pierwszy, dlatego towarzyszyły temu wyjazdowi niesamowite emocje, ciekawość i ekscytacja.

Podróż trwała długo, lecz w tym akurat dniu nasza doba trwała 25 godzin! Jedna godzina została nam podarowana w prezencie, a my spożytkowaliśmy ten czas na zwiedzanie, które rozpoczęło się zaraz po opuszczeniu przez nas autokaru. Wyspani lub niewyspani po nocy, podczas której autokar pełnił funkcje tymczasowego lokum rozpoczęliśmy nasz pierwszy dzień w mieście Sherlocka Holmesa. Poznawanie miasta rozpoczęliśmy od udania się w miejsce, gdzie mieliśmy cudowny widok na zarówno City of London jak i katedrę św. Pawła. Tego samego dnia Pani Gabriela, nasza przewodniczka zabrała nas na Tower of London oraz Tower Bridge. Wieczorem poznaliśmy rodziny, u których spędziliśmy następne parę dni. Rozstaliśmy nie mogąc doczekać się następnego dnia. Kolejne dni przyniosły niezapomniane przeżycia. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Brytyjskie, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Muzeum Historii Naturalnej. Obowiązkowym przystankiem był oczywiście pałac Buckingham oraz wieża zegarowa, znana jako Big Ben. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele historii związanych z Londynem. Dla niektórych z nas najciekawszą częścią wyjazdu było London Eye, gdzie podziwialiśmy panoramę miasta.

Podczas wycieczki doskonaliliśmy nasze zasoby językowe, zdobyliśmy wiedzę na temat stolicy Wielkiej Brytanii z bezpośredniego źródła. Wyjazd ten nie bez powodu zostanie w naszej pamięci, a pomogą nam w tym zdjęcia i filmiki, które jeszcze długo będziemy pokazywać rodzinie i przyjaciołom. Pozostaną z nami niesamowite wspomnienia, przeżycia, nowe znajomości, i coraz to powiększający się bagaż podróżniczych doświadczeń.