“Lekcja z 3D” z Ei System

Nasza szkoła stawia na rozwój i nowoczesne wyposażenie placówki. Uczniowie dzięki temu mogą rozwijać swoje ukryte talenty i nabywać kompetencje potrzebne do pracy w zawodach przyszłości. Nowoczesne podejście do edukacji to ogromny krok w kierunku zmian w systemie szkolnictwa polskiego, ponieważ warto inwestować w przyszłość młodych i ambitnych uczniów. Stworzyliśmy laboratorium druku 3D i będziemy poszerzać kompetencje uczniów w kierunku nowych technologii. Uczniowie naszej szkoły mogą się uczyć nie tylko obsługi drukarek 3D, czy modelowania, ale również grawerowania i tworzenia przestrzennym obiektów długopisami 3D. Wraz z wydawnictwem Ei System, których zaprosiliśmy na naszą „lekcje 3D”, poszerzaliśmy swoje umiejętności w tej dziedzinie. Uczniowie mieli okazję, realizować swoje projekty z długopisów 3D i okazało się, że bez problemu tworzą przestrzenne obiekty, a ich wyobraźnia jest zaskakująca. Powstał m.in. uchwyt do telefonu, który wykonał jeden z uczniów. Na lekcji z druku 3D uczyliśmy się obsługi dwóch drukarek 3D: Banach Rapid i Banach School. Uczniowie mieli okazje poznać sprzęt od podstaw, dlatego samodzielnie podłączali sprzęt, uruchamiali i kalibrowali stoły robocze. Osoby chętne miały również okazję poznać podstawy modelowania 3D. Zdecydowanie był to bardzo ciekawy dzień, a lekcję z drukiem 3D to doskonały sposób zdobywania kompetencji przyszłości.