Happening “Czytamy książki”

25.09.2022r. na terenie parku przy Pałacu Jankowice odbył się happening „Czytamy książki” zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkól Technicznych Tarnowo Podgórne. Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa w środowisku lokalnym.

To plenerowe spotkanie pozwoliło dzieciom na uczestniczenie w rozmowach na temat znanych bajek, wierszyków i piosenek oraz zajęciach plastycznych. Całe rodziny dyskutowały o przeczytanych książkach, proponowały tytuły do wyeksponowania w tworzonej galerii „Polecane książki”.  Uczniowie spontanicznie pomagali dzieciom i ich rodzicom pisać  książkę pt. „ Życie jest ekscytujące”.

Uczestnikom happeningu dopisała pogoda i humory. W pięknym i urokliwym miejscu spędzili czas z książką.  Na wiosnę zapraszamy ponownie.