Drukarze w Malta – Decor Sp. z o.o.

W dniu 27.04.2022 roku klasa 2TB gr.2 przebywała w papierni Malta – Decor Sp. z o.o. w Poznaniu. Uczniowie klasy poligraficznej wraz z opiekunami Piotrem Mamotem i Panem Bartłomiejem Koniecznym poszerzali swoją wiedzę na temat procesów wytwarzania papieru.
Na samym początku wizyty w firmie Malta – Decor w Poznaniu uczniowie zostali zapoznani z bezpieczeństwem pracy w firmie, z początkami powstawania firmy, następnie już zostaliśmy skierowani do „serca firmy” tzn. działu produkcji i zapoznani bardzo szczegółowo z procesami wytwarzania papieru dekoracyjnego w firmie. Sam widok maszyn papierniczych, urządzeń wspomagających cały proces przygotowania i wytwarzania papieru zrobił na uczniach duże wrażenie.
Kierownik działu oprowadził potencjalnych drukarzy po całej firmie, prezentował i omawiał prace wykonywane na poszczególnych stanowiskach pracy.
Przebywaliśmy również w laboratorium firmy, gdzie są prowadzone badania i kontrola jakości wytwarzanego produktu. Uczniowie zadawali pytania i otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.
Osobom, które poświęciły nam swój cenny czas, przekazując uczniom wiele praktycznych informacji dotyczących papierni bardzo byliśmy wdzięczni. Papiernię Malta – Decor Sp. z o.o. opuszczaliśmy w dobrych i wesołych nastrojach.