Lekcja z firmą SAUERESSIG

W dniu 22.03.2022 roku klasa 2TB, grupa drukarzy miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami firmy SAUERESSIG z Tarnowa Podgórnego. Firma SAUERESSIG  Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu form/cylindrów wklęsłodrukowych dla przemysłu poligraficznego i nie tylko.

Uczniowie klasy poligraficznej – drukarze zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z samym przygotowaniem procesu wykonywania form wklęsłodrukowych, stosowanych programów komputerowych i wymogów technologicznych, technicznych i estetycznych wykonywanych produktów. Uczniowie dowiedzieli się również wiele ciekawych rzeczy na temat procesu drukowania z form wklęsłodrukowych.

Tego rodzaju spotkania/wykłady na pewno będą kontynuowane. Przynoszą wiele korzyści  nie tylko pod kontem edukacyjnym ale również uświadamiają młodym ludziom znaczenie pracy w życiu człowieka i uczą odpowiedzialności za wykonywane zadania w życiu.