Wyruszamy w kierunku morza

Dwa listopadowe dni uczniowie klasy II TC uczący się zawodów technik mechatronik i technik elektronik spędzili w Szczecinie zwiedzając Akademię Morską. Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nauka na Wydziałach: Nawigacyjnym, Mechanicznym, Inżynieryjno- Ekonomicznym Transportu, Informatyki i Telekomunikacji, a przede wszystkim na Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki.  Akademia kształci specjalistów zarówno do pracy na morzu jak i na lądzie, stąd podział na tzw. kierunki pływające i niepływające. Uczniowie poznali pracowników uczelni, studentów a także niezwykle ciekawą osobę w postaci robota Witka. Ciekawym doświadczeniem był też nocleg w akademiku Pasat. Uczniowie mogli choć przez moment poczuć, jak wygląda życie studenckie, które z pewnością uczy samodzielności.