Drukarze w EuroDruku

W dniu 29.09.2021 roku klasa 2TB gr.2  przebywała w drukarni EuroDruk  Sp. z o.o. w Tarnowie Podgórnym. Uczniowie klasy poligraficznej wraz z opiekunami Piotrem Mamotem i Panem Piotrem Stasiakiem zapoznali się z tajnikami pracy poligraficznej. Pan Dyrektor zakładu Ireneusz Piotrowski wraz ze swoimi współpracownikami bardzo ciekawie i profesjonalnie przedstawił uczniom poszczególne działy funkcjonujące w drukarni. Już na początku uczniowie zostali rzuceni na szerokie wody, tzn. zetknęli się bezpośrednio z działem produkcji. Sam widok maszyn drukujących, urządzeń falcujących, klejących i ogromna ilość papieru w drukarni zrobiła na uczniach duże wrażenie. Pan Dyrektor oprowadził potencjalnych drukarzy po całej firmie, prezentował i omawiał prace wykonywane na poszczególnych stanowiskach pracy. Uczniowie zadawali pytania i otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Uczniowie zostali zapoznani również z procesami przygotowania materiałów do druku – procesem realizacji zlecenia, wykonywaniem impozycji oraz przygotowaniem  odpowiednich form drukowych do procesu drukowania. Z ust uczniów usłyszałem, że rzeczywistość stała się faktem. Osobom, które poświęciły nam swój cenny czas, przekazując uczniom wiele praktycznych informacji dotyczących drukarni bardzo byliśmy wdzięczni. Drukarnię opuszczaliśmy w dobrych i wesołych nastrojach.