Wizyta w Schattdecor

Drukarnia papierów dekoracyjnych Schattdecor w Tarnowie Podgórnym gościła  uczniów Zespołu Szkół Technicznych z klas I TB i II TB, którzy uczą się zawodu technik procesów drukowania.

Przyszli adepci poligrafii zostali zaznajomieni z historią zakładu i produktami. Młodym następcom Gutenberga przybliżono proces technologiczny zadruku papierów dekoracyjnych.

W ramach prelekcji uczniowie uczestniczyli w grze integracyjnej, a dział personalny przedstawił im, na jakie aspekty rozwoju osobistego muszą zwracać uwagę, jeśli chcą być atrakcyjnymi pracownikami na rynku pracy.

Punktem kulminacyjnym spotkania było zwiedzanie produkcji. „Dotknięcie żywego druku”  wywarło  na zwiedzających jeszcze większe zainteresowanie dziedziną poligrafii.