Młodzież chce się u nas uczyć

Gazeta Wyborcza przeanalizowała zainteresowanie ósmoklasistów kontynuowaniem nauki w szkołach ponadpodstawowych kierując się wskazaniami w ramach naboru. Nasze nowe Technikum Tarnowo Podgórne jest na drugim miejscu pod względem liczby osób na jedno miejsce (3,86 kandydata na jedno miejsce). Na pierwszym miejscu jest klasa matematyczno-geograficzna w I LO w Poznaniu (4.07), natomiast na trzecim poznańskie Technikum Komunikacji.

Najwięcej chętnych mamy na specjalizację technik logistyk, dużo osób złożyło też podania w zawodach informatyk i mechatronik – powiedziała „Gazecie Wyborczej” dyrektor Szkoły Agata Herda

I dodała – Mamy chętnych z naszej Gminy, ale też i innych np. z Pniew czy Poznania

Ze względu na pandemię harmonogram tegorocznej rekrutacji został przesunięty. Egzaminy ósmoklasisty odbyły się dopiero w czerwcu. Ich wyniki ósmoklasiści poznali do 31 lipca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostały 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia. Pierwszy dzwonek w Technikum i Szkole Branżowej I st. w Tarnowie Podgórnym zabrzmi 1 września.

Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne wybudowała samodzielnie i prowadzi nasza Gmina. Bez wątpienia na atrakcyjność oferty nauczenia ma wpływ współpraca z przedsiębiorcami, którzy pomogli w wyposażeniu pracowni, oferują staże i praktyki oraz deklarują wsparcie poprzez program stypendialny.