Lidl gospodarzem wizyty doradców

W krótkim odstępie czasu doradcy zawodowi ze szkół podstawowych zagościli w kolejnej firmie związanej z Zespołem Szkół Technicznych. Tym razem był to Lidl czyli przedsiębiorstwo powszechnie rozpoznawalne, które w Polsce jest obecne od ponad 20 lat. Niemiecka firma handlowa zamierza kształcić praktycznie logistyków.  To aktualnie bardzo popularny zawód z dużymi perspektywami na przyszłość. Oprócz 700 sklepów na terenie całego kraju Lidl prowadzi również centra logistyczne. W jednym z nich w Jankowicach doradcy mieli możliwość zapoznać się z specyfiką magazynu obsługującego całą Wielkopolskę. Charakterystyczny dla tego typu obiektu jest podział na 3 strefy ; przyjęcia towaru, jego konfekcjonowania przy wykorzystaniu wysokiego składowania oraz wydania towaru. Całość obrazu dopełniają dziesiątki wózków widłowych szybko i sprawnie poruszających się po magazynie. Ciekawostką dla doradców była wizyta w chłodniach a szczególnie tej z temperaturą -24. W styczniu firma Lidl zaprezentuje siebie i zawód logistyk we wszystkich szkołach naszej gminy.